Особливості прийому брухту нікелю

Брухт нікель

Брухт нікелю вважається цінним видом вторинної сировини, який залюбки купують пункти прийому. Причому це стосується не лише чистого металу, а й будь-яких його сплавів та з’єднань. Проблема полягає в тому, що незначний вміст нікелю у різних сталях вимагає особливих умов його приймання, а саме наявності спеціальних приладів спектрального аналізу — аналізаторів металів.

Види нікелевого брухту
Умовно, лом нікелю можна розподілити на кілька базових категорій: кусковий брухт, стружку та решту. Залежно від змісту Ni, кожна з них розбивається на кілька підгруп:

  • брухт чистого металу;
  • шлакові відходи, у яких вміст нікелю може сягати 85%;
  • сплави, які містять нікель. Це широко відомий ніхром, у якому концентрація Ni становить 55 — 78%, а також малознайомі більшості пермалой (до 76%), константан, нейзильбер та інші;
  • вторинні сплави, леговані нікелем. До цієї категорії належать лом нержавіючої сталі, а також різні марки сталей з невеликим вмістом нікелю. Часткова концентрація металу в жароміцних і нержавіючих матеріалах доходить до 20%, тоді як у низьколегованих сталей ця величина не перевищує 5%;
  • нікелевмісний шлам, до якого належать гальванічні та металургійні відходи.

Усі вище перелічені види нікелевого брухту активно скуповуються пунктами прийому. А ціна за кг сировини традиційно визначається процентним вмістом нікелю у металевих відходах. Крім того, до брухту нікелю належать: нікелеві каталізатори, оксид нікелю (NiOH), гідрат оксиду нікелю (Ni (OH) 2), нікелеві агломерати та концентрати, акумулятори, відходи, які містять чистий нікель.

До останніх найчастіше належать відпрацьовані нікелеві аноди та катоди. При прожарюванні нікелеві електроди набувають жовтого відтінку, а також характеризуються короткою червоною іскрою та магнітними властивостями. Ще один поширений вид нікелевих відходів, які можна здати за високою ціною — гранульований нікель. Також до відходів Ni належать стружка та дріт. З нікелевого дроту, зазвичай, виготовлені термопари, електроди для гальванопластики, а також сітка, яка використовується при каталізі.

Сплави на базі нікелю
Цей вид брухту хоч і поступається у ціні чистому нікелю, проте залишається доволі прибутковим товаром на ринку металобрухту. Найчастіше зустрічаються сплави нікелю з хромом, міддю та залізом.

Нікелевмісні сталі
Ще одним джерелом брухту нікелю є нержавіюча сталь. Відома властивість цього металу покращувати антикорозійні властивості, сприяла його використанню у різних марках з’єднання, як з хромом, так і без нього. До таких з’єднань належать марки сталі: Б19 (вміст нікелю 13 — 15%), Б26 (9,3%), Б28 (до 19%), Б55 (від 12 до 17%).
А також низка інших марок сталі, вміст нікелю у яких не перевищує 8%.

Варто пам’ятати, що вторинний нікель може бути у складі багатьох виробів: від промислових деталей до побутових і художніх предметів. Однак, збираючи нікелевмісний брухт необхідно враховувати, що нікель належить до небезпечних для здоров’я людини речовин, а при контакті з ним на шкірі людини може з’явитися алергія.