Який брухт не купують пункти прийому?

Незважаючи на різноманіття ринку вторинних металів, існують категорії металобрухту, які не завжди можна здати в пункти прийому. При цьому мова йде не лише про конкретні метали чи вироби, а й про брухт, який не відповідає певним нормам. Тому перш ніж здавати метал до пункту прийому, рекомендуємо ознайомитися з ними детальніше.

Іржа. Під цим поняттям брухтовики розуміють іржу двох видів: легкий наліт (на який іноді закривають очі при прийомі) і корозію, яка візуально відшаровується і видаляється за допомогою молотка або іншого ударного інструменту. Такий вид брухту навряд чи купуватимуть пункти прийому, але якщо пощастить, то на високу ціну годі розраховувати. До речі, про цю особливість добре знають на підприємствах, тому піддони, ящики, металеві розбірні конструкції попередньо простукують перед їхньою відправкою в пункти прийому металобрухту.

Габарити. Ще один тип брухту, із яким можуть виникнути проблеми при прийомі, це метал, не відсортований за габаритами, конфігурацією чи формою. Іншими словами — не варто здавати великі сталеві пластини разом зі стружкою, дріт з чавунними батареями, ваннами тощо. На практиці такий металобрухт можуть прийняти, особливо якщо в пункту прийому існує проблема з партіями сировини, але в цьому випадку метал можуть прийняти за нижчою ціною або ж встановити більший відсоток засмічення.

Тип металобрухту. Суміш чорного та кольорового металу — ще одна поширена причина, через яку пункти прийому відмовляються купувати брухт. Це пов’язано з тим, що кольоровий метал має власний рівень небезпеки, а тому для роботи з ним потрібен спеціальний допуск та одяг: респіратори, рукавички, черевики. Для прикладу, металургійні підприємства не приймають брухт чорних металів, якщо він не був упакований за правилами. Тому партії товару спочатку брикетують і складають у спеціальні контейнери. Плюс кожна група брухту повинна мати свою документацію, де мають бути вказані категорія, вага, обсяг і дата сортування металу.

Чистота брухту. До цього моменту в пунктах прийому ставляться з особливою увагою і, як правило, не приймають забруднений брухт — тобто метал, який містить сліди фарби, пластику, чи маслянистих речовин (бензину, гасу тощо). У випадку із радіаторами не приймаються вироби, з яких попередньо не злили воду — це розцінюється як штучна накрутка ваги. Своя процедура прийому існує і для сплавів кольорових металів. Наприклад, латунь, бронза, дюраль не приймаються разом з чистими металами, в іншому разі прийом і оплата буде здійснюватися за вартістю найдешевшого металу в партії

Вибухонебезпечний металобрухт. Зазвичай брухтовики не приймають військову техніку (снаряди, бомби, патрони тощо), яка не має документації на списання. Усі види бойової техніки перед здачею обов’язково розбирають або ж розрізають на частини, а також очищають комплектуючі від слідів масел чи інших горючих сумішей. Якщо ж ви вирішили здати на брухт уживані вогнегасники чи газові ємності, пам’ятайте, що для більшої безпеки вони повинні здаватися у розкритому вигляді або мати контрольний отвір, а також не містити всередині інших речовин (снігу, льоду тощо).

Незаконний брухт. Насамперед мова йде про залізничний брухт, лом танталу, каналізаційні люки, кабелі живлення. Також з осторогою брухтовики приймають сейфи, автомобільні металокорди та троси.