Мінекономіки: падіння промисловості стало системним

Милованов

Падіння української промисловості набуло системного характеру, заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. «Падіння промисловості набуло системного характеру і вимагає швидких дій від держави. Мінекономіки працює над підписанням меморандуму з галуззю, у якому будуть першочергові кроки, стратегія і план дій щодо захисту та розвитку промисловості. Незабаром почне свою роботу штаб контролю над інфраструктурою, до якого увійдуть представники промисловості, Укрзалізниці та портів», — повідомив чиновник.

За словами міністра, наразі в уряді розробили 13 кроків, покликаних зупинити падіння промислового виробництва. Їх планують оприлюднити найближчим часом. Очільник Мінекономіки підкреслив, що падіння промисловості в Україні відбувається шість місяців поспіль. І якщо раніше його пояснювали окремими факторами, то зараз в уряді вважають, що таке падіння є наслідком системної кризи у промисловості. «Це свідчить про дію системних факторів, таких як нестача попиту та зміцнення гривні, які негативно вплинуло на конкурентоспроможність вітчизняних виробників», — додав міністр.

Нагадаємо, що за даними Держстату, у листопаді поточного року промислове виробництво в Україні скоротилося на 7,5%, в жовтні — на 5%, у вересні — на 1,1%.