Fitch: У 2020-му році на світовому ринку сталі збережеться слабкий попит і надлишок пропозиції

Fitch Ratings

За прогнозами компанії Fitch Ratings, у наступному році ціни на світовому ринку сталі дещо зростуть у порівнянні з другою половиною поточного року, але слабкий попит і надлишок пропозиції будуть, як і раніше, чинити тиск на металургійну галузь. Крім того, на ситуацію можуть негативно вплинути інші фактори: геополітичні ризики, складна політична ситуація у різних країнах та зниження темпів зростання китайської економіки.

Як зазначає Fitch, підвищення цін на сталеву продукцію у 2017-2018 роках сприяло притоку нових інвестицій в галузь. До прикладу США або деякі держави Південно-Східної Азії, які традиційно виступають нетто-імпортерами сталі, збільшили власне виробництво, що призвело до звуження попиту на світовому ринку. Тим часом, погіршення економічної кон’юнктури у низці країн змусило місцевих металургів приділяти більше уваги експорту. В результаті на ринку виник дисбаланс, який і призвів до падіння цін.

Тепер металургійним компаніям доводиться скорочувати виробництво. Це досить просто зробити, наприклад, в США, де велика частина сталі виплавляється в електропечах. Але в Європі, де в галузі домінують металургійні комбінати, чимало компаній зіткнулися зі збитками. Тож у наступному році Fitch прогнозує для Євросоюзу збільшення видимого споживання сталевої продукції лише на 1%. У той час як за підсумками цього року очікується падіння на 4%.