«УАВтормет»: Законопроект щодо детінізації ринку металобрухту позитивно вплине на галузь

Брухт

Законопроект №2426, покликаний вивести з тіні український ринок брухту чорних металів, позитивно вплине на галузь. Принаймні так вважає Володимир Бублей, президент Української асоціації вторинних металів ( «УАВтормет»).

«Я думаю, що законопроект позитивно вплине на ринок. По-перше, він усуває колізії у нинішньому законі «Про металобрухт», які неможливо було виконувати. Наприклад, поділ брухту на промисловий і побутовий. По-друге, під час турборежиму 2014-го року Верховна Рада скасувала ліцензії для пунктів прийому, проте залишила акти обстеження», — розповів очільник асоціації.

Володимир Бублей також зазначив, що сьогодні немає заборони на прийом металобрухту у фізичних осіб і розрахунок з ними. «Ми приймаємо лом, оформляємо це актами. Але в законі «Про металобрухт» існує заборона на отримання грошей в касах банку на закупівлю брухту. Ми це хочемо змінити законопроектом №2426″, — додав він.

Президент «Уавтормет» звернув увагу на те, що з усіх видів вторсировини подібні обмеження діють лише для металобрухту. «Наші колеги з асоціації «Укрвторм»давно підмітили цю складність, — розповів голова асоціації. — У їхніх пунктах приймають 5 видів вторсировини. За чотири з них можна заплатити готівкою. Замість цього приймальнику доводиться брати номер картки, щоб перерахувати гроші покупцю зі свого розрахункового рахунку».

Він також зазначив, що після прийняття законопроекту великі гравці зможуть розвивати мережу приймальних пунктів, а пунктам прийому буде легше співпрацювати з перевіряючими органами. Також компанії зможуть легально отримувати гроші в касі банку і звітувати за них. «Після того як усі правки стануть чинними, ми запропонуємо нашим постійним постачальникам працювати з нами за трудовими угодами», — резюмував Володимир Бублей.

Нагадаємо, що законопроект №2426 був зареєстрований у Верховній Раді 12 листопада 2019-го року і був схвалений комітетом з питань економічного розвитку 4 грудня. Розробкою законопроекту займалася робоча група, до якої увійшли представники брухтозаготівельників, металургів та Мінекономіки.