Про що варто пам’ятати, здаючи брухт цинку в пункти прийому?

Незважаючи на те, що брухт цинку користується попитом у пунктах прийому, існує чимало деталей, які можуть повпливати на його остаточну ціну. Найперше мова йде про ступінь засміченості, склад металу, габарити та об’єми партії, тож розглянемо їх детальніше.

Ступінь засмічення. В пунктах прийому металобрухту “чистий” лом цинку, де вміст основного металу складає 99%, цінується найбільше. До цієї категорії відносяться шматки труб, трієрних листів; пластини від друкованих та граверних машин; деталі від авіаційних приладів; литі предмети. У них рівень забруднення супутніми металами становить менше 1%. До засмічених, а значить і дешевших видів, відносяться сплав цинку і алюмінію з низьким відсотком легування або високою концентрацією домішок, сплави цинку зі свинцем та акумуляторні батареї. Найдешевше коштує цинковий лом із вмістом неметалевих домішок (масляні сліди, будівельне сміття, папір, частинки вапна або фарби) на рівні 8-10%.

Варто пам’ятати, що цинкова фурнітура буде коштувати дорожче, ніж автомобільний, сантехнічний чи будівельний брухт цинку. Вона містить менше виробничого сміття і на ній практично не буває слідів пайок або інших серйозних механічних пошкоджень. Щодо сантехнічного цинку, то на ньому часто можна побачити сліди ржавіння, а на будівельному — вапна, фарби тощо. Тому навіть при однаковій чистоті (99%), брухт цинкової фурнітури буде коштувати дорожче.

Склад. Як ми вже відзначали, на ринку вторинної сировини особливо цінується брухт чистого цинку (марки ЦВ00 і Ц0, Ц1) де відсоток сторонніх домішок мінімальний. Оскільки знайти його дуже складно, найчастіше зустрічається брухт марок Ц2, Ц3, який містить до 97% чистого металу, а відсоток алюмінію, міді, олова в ньому не перевищує 3%. Сплав цинку з алюмінієм вважається одним з найдешевших поряд із сплавом цинку та заліза. На противагу їм латунь (сплав міді та цинку), а також цинк-олово і цинк-мідь-олово коштують дорожче, через наявність у їх складі кольорових металів.

Габарити. Розміри брухту не менше за “чистоту” впливають на його вартість. Так, цинкова крихта, завдяки своїй чистоті та зручністю у подальшій переробці, цінується найвище. Її легко переплавити та зручніше зберігати, в той час як великогабаритний кусковий матеріал вимагає простору для зберігання і додаткових маніпуляцій при переробці, що знижує його вартість. Тож якщо ви хочете продати цинковий брухт дорожче, перед здачею його необхідно порізати на шматки або розібрати.

Об’єми партії. Тут все просто: лом цинку, як і решту видів металобрухту, вигідніше здавати великими партіями. У цьому випадку ви не лише отримаєте чесну ціну на свій товар, а й зможете скористатится рядом супутніх послуг, які пропонують пункти прийому при здачі великих обсягів. В першу чергу мова йде про вивіз брухту, його сортування або ж визначення чистоти металу за допомогою аналізаторів.