Ціни промвиробників у листопаді знизилися на 3%

Виробництво

Ціни у промисловості України в листопаді поточного року знизилися на 3%, після падіння на 1,2% у жовтні та на 1,5% — у вересні. Про це повідомляє Державна служба статистики. У порівнянні з листопадом минулого року зниження цін сягнуло 4,5%.

Водночас Держстат уточнює, що в межах України ціни промвиробників у листопаді знизилися на 2,9% у порівнянні з жовтнем, а за межами країни — на 3,2%. За інформацією відомства, ціни впали через зменшення вартості видобутку кам’яного вугілля — на 10,3%, постачання електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря — на 7% та виробництва енергії — на 5,2%. Також фахівці зафіксували падіння цін у виробництві коксу і нафтопродуктів — на 5,1%, у виробництві електроустаткування — на 4,4% та металургії — на 4,3%. Натомість ціни зросли у видобутку сирої нафти та природного газу — на 7,6%, у виробництві молочних продуктів — на 1,1%, хліба та хлібобулочних виробів — на 1%, фармацевтиці — на 0,2%.

Нагадаємо, що за 11 місяців поточного року ціни у промисловості України зросли на 5,2% у порівнянні з торішніми показниками.