У Верховній Раді підтримали детінізацію ринку металобрухту

Металлолом

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку схвалив законопроект №2426 про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом). Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні в середу.

Презентуючи проект, один із його авторів, нардеп Дмитро Кисилевський значив, що традиційно 80% вітчизняного ринку металобрухту знаходиться в тіні. «Цим законопроектом ми створюємо передумови для виведення з тіні близько 16 млрд грн. При цьому держава отримає близько 900 млн грн додаткових податкових надходжень», — підкреслив він. Також депутат наголосив, що металобрухт є стратегічною сировиною для металургійної галузі країни, детінізація якої дозволить збільшити обсяги заготівлі брухту.

Відзначимо, що законопроект №2426 став однією з ініціатив Кабміну по детінізації економіки. Ще раніше комітет підтримав реформування спиртової галузі України.

Нагадаємо, законопроект №2426 зареєстрували у Верховній Раді 12 листопада 2019-го року. Разом з Дмитром Кисилевським його співавторами стали 22 народних депутати. Розробкою законопроекту займалася робоча група, до якої увійшли представники брухтозаготівельних організацій, меткомбінатів та Міністерства економіки.