Новий законопроект про управління відходами матиме корупційну складову

Завантаження брухту

Зареєстрований у Верховній Раді законопроект №2207-1 «Про управління відходами» створює корупційні ризики й суперечить світовій практиці. Його затвердження вдарить, перш за все, по малому і середньому бізнесу. Про це йдеться у зверненні Української асоціації вторинних матеріалів та об’єднання підприємств «Укрметалургпром» до голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка.

Серед головних ризиків законопроекту автори звернення називають корупційну складову під час операцій з металобрухтом. Насамперед, це пов’язане зі збільшенням кількості процедур дозвільного характеру. Адже замість скасованого у 2015-му році ліцензування господарської діяльності з заготівлі та переробки металобрухту, передбачається запровадження низки дозволів, повідомлень та висновків.

Як йдеться у листі, метою законопроекту є вдосконалення системи управління відходами в Україні. Однак, поширюючи дію нового закону на операції з металобрухтом, його розробники значно ускладнюють процес збору та переробки вторинної сировини. «Процес управління металобрухтом стане зарегульованим і матиме високі корупційні ризики», – переконані автори звернення, які акцентують увагу голови екологічного комітету на тому, що під дію цього законопроекту підпадають усі без винятку операції з металобрухтом. Також вони наголошують на тому, що документ суперечить чинному Закону України «Про металобрухт», який наразі регулює проведення операцій з металобрухтом.

Ініціатори звернення підкреслюють, що новий закон вдарить, насамперед, по малому і середньому бізнесу. Крім того, на їхню думку, він не відповідає міжнародним нормам та існуючим практикам ЄС, зокрема, нормам Базельської конвенції в частині контролю за транскордонними перевезеннями відходів.

«Цей законопроект значно вплине на ринок операцій з металобрухтом, призведе до уповільнення економічного розвитку малого і середнього бізнесу та впровадить нові корупційні моделі проходження дозвільної системи у державних органах», – йдеться у зверненні. У зв’язку з цим, представники бізнесу, які підписалися під цим зверненням, пропонують врегулювати питання управління металобрухтом за допомогою внесення змін до Закону України «Про металобрухт», гармонізуючи його при цьому з нормами європейського законодавства. А для проведення якісної роботи над необхідними змінами, в робочу групу при профільному комітеті ВРУ закликають включити представників підприємств, які займаються заготівлею та переробкою металобрухту.