Метпідприємства України працюють в «мінус» через падіння попиту на світових ринках

Металургійні підприємства України з початку року працюють у збиток через падіння попиту на сталь на світових ринках, заявив голова Федерації металургів України Сергій Біленький. Він підкреслив, що схожа тенденція зберігається не лише в Україні — більшість металургійних гігантів світу змушені або скорочувати обсяги виробництва, або взагалі припиняти роботу.

«На жаль, у нас, в Україні, ситуація може бути гіршою, ніж в деяких країнах. В останні місяці ми спостерігаємо різке падіння попиту на сталь на світових ринках. А оскільки ми 85% своєї продукції експортуємо, це не могло не позначитися на роботі наших підприємств. Можна говорити про те, що вже з початку року всі українські металургійні підприємства працюють у збиток. Але в останні місяці ці втрати стали ще більшими. І мова вже йде про скорочення обсягів виробництва і закриття окремих підприємств», — заявив Сергій Біленький.

Так, за його словами, виробничу діяльність на підприємствах у Дніпрі взагалі довелося зупинити. «Чи буде ситуація погіршуватиметься, ми побачимо на початку наступного року. Якщо порівнювати виробництво сталі у жовтні нинішнього року з жовтнем минулого, то падіння склало вже близько 12-13%. Якщо ми на початку року йшли з невеликим плюсом, в межах 5% до попереднього року, то останні два місяці фактично працюємо з серйозним мінусом. У першому кварталі наступного року ми так само не розраховуємо на якесь пожвавлення ринку. У кращому випадку, за нашими оцінками і за світовими прогнозами, попит на сталь може відновитися у другій половині 2020-го року. Але це знову ж таки — це досить оптимістичний прогноз», — заявив очільник Федерації металургів України.

«Ми з такими кризовими явищами вже стикалися. Востаннє у 2015-му році, а перед цим у 2008-му році. На щастя, наші підприємства знають, як протистояти подібним явищам. Але доведеться економити буквально на всьому. Кожен долар у собівартості продукції матиме вирішальне значення», — підкреслив чиновник.