Китай встановив рекорд з виробництва міді

Виробництво міді

За даними Національного бюро статистики КНР, у жовтні Китай встановив історичний рекорд з виробництва міді, досягши позначки у 868 тис. тонн. Загалом, обсяг виробництва металу в країні за десять місяців поточного року сягнув 7,83 млн тонн, що на 8,1% більше торішніх показників.

Водночас, як відзначають китайські фахівці, темпи зростання споживання міді в країні знижуються. За оцінками китайського видання Shanghai Metals Market (SMM), у жовтні середній рівень завантаження потужностей з випуску мідної фольги, листового та смугового прокату склав лише 70,35%. Аналітики видання відзначають, що у електроенергетиці і транспортному машинобудуванні, у жовтні спостерігалося зниження видимого попиту на мідь. При цьому китайські компанії зменшують, насамперед, імпорт мідної продукції.

Також варто відзначити зростання виробництва цинку в Китаї — до 548 тис. тонн у жовтні (5,12 млн тонн за десять місяців). Це на 8,3 і 9,4% більше, ніж роком раніше. Тим часом виплавка первинного алюмінію в Китаї у жовтні скоротилася на 1,8% у порівнянні з жовтнем 2018-го. А за підсумками десяти місяців китайські підприємства виробили 29,24 млн тонн сировини, що лише на 0,7 % більше показників січня — жовтня минулого року.