Виробники нержавійки можуть зіштовхнутися із дефіцитом сировини

Видобуток нікелю


Заборона на експорт нікелевої руди з Індонезії, яка почала діяти з 1 листопада може призвести не лише до падіння виробництва чорнового феронікелю (нікель чавуну) в Китаї, але й до скорочення виплавки нержавіючої сталі. Саме з такими оцінками виступили учасники галузевої конференції China International Nickel and Cobalt Industry Forum.

За оцінками Сю Айдуна, провідного аналітика по нікелю в китайській дослідницької компанії Antaike, у 2019-му році виплавка нержавіючої сталі в Китаї збільшиться на 13% у порівнянні з минулим роком і досягне близько 30 млн тонн. Але вже у наступному році темпи зростання можуть знизитися до 4 % через нестачу сировини.

Водночас на думку Ендрю Мітчелла, аналітик з компанії Wood Mackenzie, у наступному році дефіцит нікелевої сировини в Китаї не буде критичним, оскільки місцеві компанії зможуть використовувати запаси в портах. До того ж уряд Індонезії може дозволити деяким компаніям експортувати руду в листопаді-грудні поточного року.

Однак у 2021-му року ці резерви будуть вичерпані, що призведе до падіння випуску чорнового феронікелю до 340 тис. тонн у перерахунку на нікель. У цьому році обсяг виробництва сировини прогнозується на рівні 575 тис. тонн, тоді як у наступному році ця цифра може зменшитися до 500 тис. тонн.