Індонезія достроково заборонила експорт нікелевої руди

Нікелева руда

Уряд Індонезії достроково заборонив експорт нікелевої руди з країни. Замість 1 січня 2020-го рішення почало діяти відсьогодні. Ще раніше встановлення цього мораторію планувалося на 2022-ий рік.

З цим рішенням погодилися усі виробники нікелевої продукції в Індонезії. Вони заявляють, що можуть використовувати сировину, яка раніше вивозилася за кордон, на власних підприємствах. Сьогодні в країні налічується 14 підприємств з випуску нікелю і чорного феронікелю (нікель чавуну), ще 27 будуються.

Заборона на експорт нікелевої руди найбільше вдарить по китайським компаніям. Раніше передбачалося, що у 2019-му році вони імпортують 73,5 млн тонн цієї сировини, з яких близько 40% припаде на поставки з Індонезії. У 2020-му дефіцит руди в Китаї може перевищити третину від потреб.

За оцінками Лю Юцяо, старшого аналітика видання Shanghai Metals Market (SMM), у наступному році виробництво чорнового феронікелю в Індонезії перевищить китайське і досягне 5,34 млн тонн. Також аналітик вважає, що у 2020-му році в Китаї та Індонезії виникне дефіцит цієї продукції у розмірі 51 тис. тонн у перерахунку на нікель, а у 2021-му році він зросте до 75 тис. тонн.

Раніше передбачалося, що у 2020-му попит на чорновий феронікель у Китаї зросте на 23%, внаслідок розширення виплавки нержавіючої сталі та зростання популярності сировини у порівнянні з рафінованим нікелем.