Особливості формування ціни на брухт електротехнічного алюмінію

Лом електротехнічного алюмінію або «електротех» недарма вважають одним з найцінніших видів брухту. Висока якість металу та широке застосування у різних сферах промисловості призвели до того, що «електротех» користується неабияким попитом у пунктах прийому. Як правило, до цієї категорії належать обмотки трансформаторів і моторів, конденсатори, цоколі ламп розжарювання, дроти високовольтних ліній електропередач, кабелі тощо.

В електротехніці алюміній є альтернативою міді, особливо у виробництві масивних провідників (високовольтні кабелі, шини розподільних пристроїв, трансформатори). Електропровідність алюмінію досягає 65,5% від електричної провідності міді, проте важить він втричі менше. При поперечному перерізі, що забезпечує одну і ту ж провідність, маса проводів з алюмінію вдвічі менша, ніж мідних.

Додатково «електротех» поділяється на електротехнічний та моторний. Перший тип — це чистий кольоровий метал із високою електропровідністю. Його використовують при прокладанні інженерних комунікацій. Моторний алюміній має у своєму складі домішки міді, магнію, кремнію, тому і коштує дешевше. Найчастіше він потрібен для виробництва моторів і двигунів автомобілів, спецтехніки, катерів, човнів та інших плавзасобів.

Стосовно «електротеху», у точках прийому існують певні правила. Зокрема метал не повинен містити: ізоляцію чи дротові решітки; сліди окислення чи ушкодження; сторонні домішки; фарби чи масла. Алюмінієві кабелі та алюмінієва шина від трансформаторів, очищені від ізоляції механічним шляхом, приймаються як «електротех». На відміну від алюмінію, отриманого при випалюванні. На метал із залишками масла встановлюється засмічення на рівні 5%, а при наявності у виробі сталевий жили, він приймається за окремою категорією.