Австралія заявила про погіршення перспектив світового промислового виробництва

Видобуток залізної руди

Уряд Австралії прогнозує, що світові ціни на залізну руду впадуть до 57,50 доларів за тонну у 2021-му році та 61,40 доларів у 2020-му році з середнього рівня в 80,10 доларів. Відтак, найбільший у світі експортер залізної руди погіршив власні липневі прогнози світового попиту на сталь та підтримав позицію найбільших сталеливарних компаній планети, які заявили, що зростання торгової напруженості і уповільнення зростання світової економіки суттєво позначаться на розвитку галузі.

«В останні місяці прогнозовані ризики зросли, оскільки з’явилася низка потенційних негативних факторів», — йдеться у щоквартальному звіті Міністерства промисловості, інновацій та науки Австралії, в якому попереджається про зростання торгової напруженості та глобального спаду і рецесії у США. Світове виробництво та споживання сталі буде нижчим, ніж очікувалося раніше, в цьому і наступному році, заявили австралійські експерти.

Поряд із торговою напруженістю, потенційними каталізаторами для різкого глобального спаду є сповільнення темпів росту США, високий борг Китаю і погіршення ситуації в Німеччині та інших європейських країнах. Загальний ефект, як і раніше, важко прогнозувати, оскільки чимало країн, ймовірно, стимулюватимуть власне промислове виробництво шляхом розвитку інфраструктури та збільшення випуску сталі.