Влада РФ штучно зупинила експорт брухту з країни

Прийом брухту

Російські експортери брухту не змогли вивозити сировину у вересні через те, що не отримали вчасно експортні ліцензії, які повинен оформляти Мінпромторг. Про це пише газета «Комерсант».

Російські брухтовики поскаржилися на реалізацію нового порядку експорту брухту, який був офіційно введений з 1 вересня. Нагадаємо, що з 1 вересня експорт брухту в країни, які не входять до Євразійського економічного союзу, повинні проходити за квотою, загальний обсяг якої до кінця року становить 1 млн тонн. Квота розподіляється між експортерами пропорційно обсягу, виставленому у 2016-2018 роках. Разову ліцензію на використання квот видає Мінпромторг.

Зокрема, у листі ТОВ «Верона» говориться, що міністерство затвердило розподіл обсягів квот серед брухтозаготівельників наказом №3394 від 11 вересня. Цей документ був офіційно опублікований 13 вересня. Тільки після цього у експортерів з’явилася технічна можливість подати заявку на отримання ліцензії через портал Мінпромторгу для учасників зовнішньоторговельної діяльності.

«Однак до ранку 16 вересня на сайті відомства не було технічної можливості докласти ліцензію на поводження з ломом (один з документів, які додаються до заявки, згідно з постановою уряду РФ), і ця графа була додана пізніше, що, у свою чергу, є підставою для відмови у видачі ліцензії, хоча і не з вини заявника», — йдеться в тексті звернення.

Враховуючи, що згідно з регламентом розгляд заяв на видачу ліцензії займає до 15 робочих днів, експорт брухту з країни фактично зупинився, а самі заготівельні компанії отримали численні збитки.