Україна має усі можливості відновити діалог з США про скасування сталевих мит

Україна має усі можливості, щоб відновити переговори з США про скасування 25% мита на сталеву продукцію, вважає директор департаменту торговельного захисту Мінекономрозвитку, торгівлі та сільського господарства Наталія Сидорук.

За її словами, в переговорному процесі, що почався в 2018 році, залишається простір для діалогу, оскільки українська сторона не дала остаточної відповіді щодо запропонованих США варіантів.

«Остання зустріч з американською стороною з цього питання була восени минулого року. Я була присутня на всіх зустрічах на рівні Мінекономіки, присвячених питанню мита, в тому числі ми зустрічалися і з керівником офісу торгового представника США. За моїми відчуттями, остання зустріч залишила для України відкриті двері, бо ми не сказали ні так, ні ні на пропозиції американської сторони щодо ряду більш жорстких умов таких, як виняткова квота. У нас є всі можливості підняти це питання і почати роботу в цьому напрямку», — зазначила Сидорук.

У 2018 році США ввели 25% мито на імпорт сталевої продукції для всіх країн-постачальників, включаючи ЄС, Канаду і Мексику. Однак незабаром Австралія, Аргентина, Бразилія, Південна Корея, Канада і Мексика домоглися виключення з-під її дії. Україна також ініціювала переговори про скасування мита для нашої країни. Однак ці спроби не досягли конкретного результату.

За словами Сидорук, пауза в переговорах пов’язана з відсутністю єдиної позиції двох сторін щодо технічних умов скасування мита. Зокрема, в ході переговорів Сполученим Штатам запропонували до 5 варіантів лібералізації для України. Але вони не були прийняті, оскільки американські представники наполягали на закритій квотою, в разі вичерпання якої експорт з країни припиняється.