УПЕ прогнозує падіння цін на чавун

Виробництво чавуну

Ціни на передільний чавун на початку вересня будуть знижуватися через очікуване здешевлення металобрухту і слабкий попит на плоский прокат. Про це у своєму прес-релізі повідомило державне підприємство «Укрпромзовнішекспертиза». Проте, на думку фахівців, падіння котирувань буде несуттєвим через обмежену пропозицію сировини з боку бразильських і російських експортерів.

Також у повідомленні наголошується, що минулого тижня ціни на передільний чавун на регіональних ринках лишилися незмінними. Покупці намагалися знизити вартість сировини, проте це їм не вдалося через стабілізацію цін на лом і закриття продаж ключових виробників. На ринку США угоди не здійснювалися, тому спроба бразильських експортерів утримати ціни на рівні 365-370 доларів за тонну cif зазнала поразки. Слабкий попит з боку американських споживачів, а також відсутня ділова активність на внутрішньому ринку змусили бразильських трейдерів знизити ціни до рівня, який пропонували постачальники з Росії та України — 355 — 365 доларів за тонну cif.

За словами заступника директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Юрія Добровольського, на ринку Туреччини попит на імпортну сировину, як і раніше, залишається слабким через складнощі з реалізацією плоского прокату та високу активність місцевих виробників. Сьогодні ціни на чавун з СНД на турецькому ринку коливаються в межах 360-370 доларів за тонну cif.

На регіональних ринках сталевого брухту котирування коливалися у широкому ціновому діапазоні. Скорочення пропозиції з Європейського Союзу дозволило трейдерам утримати ціни на високому рівні. У Туреччині угоди оформлялися переважно з постачальниками з ЄС. Найбільшим попитом користувалася сировина з Румунії та Болгарії, трейдери яких пропонували невеликі партії матеріалу зі швидкою доставкою. Остання є суттєвою перевагою в умовах невизначеності кон’юнктури ринку готового прокату та небажання покупців накопичувати значні обсяги сировини на складах. Однак, на думку Юрія Добровольского, верхня межа наведеного діапазону зберігається швидше за інерцією, оскільки покупці готові укладати угоди максимум по 280 доларів за тонну.

Аналітики «Укрпромзовнекспертизи» очікують, що в найближчі тижні котирування металобрухту будуть знижуватися через низький попит на довгий прокат та високу пропозицію з боку американських експортерів.