Експерти прогнозують довгострокове зростання цін на нікель

LME

Попит на нікель у найближчі роки буде рости високими темпами. Принаймні так вважають експерти провідних міжнародних консалтингових компаній, Головною причиною зростання аналітики називають швидке розширення випуску акумуляторів для електромобілів. Сьогодні близько 70% світового споживання нікелю припадає на виробництво нержавіючої сталі й лише 4% або близько 50 тис. тонн використовується акумуляторними фабриками.

Однак компанія Roskill прогнозує, що у 2022-му році попит на нікель для виготовлення акумуляторів електромобілів зросте до 258 тис. тонн, а частка цього сектора на світовому ринку металу наблизиться до 10%. Як зазначає керуючий директор компанії Red Door Research Джим Леннон, сьогодні в галузі спостерігається тенденція до збільшення частки нікелю в катодах. За його оцінками, вона буде досягати 80%. Через десять років акумулятори, за оцінками Roskill, будуть споживати вже 20% нікелю у світі або майже 740 тис. тонн, у 2040-му глобальний попит на нікель досягне позначки 4,25 млн тонн, з яких 30% або близько 1,275 млн тонн будуть споживати виробники джерел струму.

У найближчі роки додатковий попит на нікель задовольнятимуть нові підприємства в Індонезії та на Філіппінах. Але через кілька років на ринку може виникнути дефіцит металу. Щоб його уникнути, треба вже сьогодні розпочинати розробку нових родовищ за межами Південно-Східної Азії.

Але для цього ціни на нікель повинні бути вищими, ніж зараз, щоб перекрити витрати. Тим більше, що виробництво акумуляторів вимагає підвищеної чистоти металу. За оцінками компанії Wood Mackenzie, для запуску нових нікелевих проектів у таких країнах як Австралія і Канада нікель повинен коштувати не менше $ 20000 за тонну, а Roskill вказує у своєму звіті, що не менше $ 22000 за тонну. При цьому треба буде враховувати й доходи від продажів побічного продукту — кобальту, який теж буде використовуватися в акумуляторах, але в набагато менших обсягах. Сьогодні ціни на нікель на Лондонській біржі металів коливаються у діапазоні $ 15500-16000 за тонну.