Особливості прийому брухту оцинковки

На сьогоднішній день цинкування сталі є одним з найефективніших способів уберегти метал від корозії. Це пов’язано з тим, що оксиди заліза не здатні створювати стійку плівку, яка перешкоджає процесу ржавіння продукції. Цинк, навпаки, володіє цією властивістю і не пропускає кисень вглиб речовини. Популярність оцинковки пов’язана і з ще однією особливістю Zn. В гальванічній парі, яка утворюється, саме кольоровий метал виявляється активнішим елементом, і при пошкодженні антикорозійного покриття, першим вступає в реакцію з киснем, знову створюючи захисний шар.

Альтернативними причинами популярності технології цинкування є відносна дешевизна процесу і варіативність форм нанесення покриття. Сучасні методики дозволяють наносити антикорозійний шар на будь-які вироби зі сталі: листовий прокат, елементи для кріплення, деталі довільної форми, дріт. Такий широкий асортимент продукції створює різноманітність потенційних джерел брухту оцинковки. Це і покрівельні матеріали, і кузова автомобілів, і вживані короби систем вентиляції, і пакувальні відходи виробів металопрокату, і використані труби систем водопостачання, і деталі обладнання тощо.

Незважаючи на масу переваг оцинкованого металу, його прийомом займається далеко не кожна компанія. Причина в специфічному обладнанні, яким володіє не кожне підприємство. Переплавка брухту оцинковки вимагає використання сучасних технологіїй, які дозволяють відокремити верхній шар цинку від основного металу. Зазвичай, у пунктах металобрухту лом оцинкованої сталі приймають за ціною звичайної, встановлюючи процент засмічення на рівні 7%. Крім того, існує ряд додаткових послуг, які пропонують споживачам пункти прийому. Як правило, це вивезення великих партій оцинкованих відходів та демонтаж великогабаритних конструкцій, наприклад, промислових систем вентиляції. Єдиною вимогою у цих випадках лишається чітке сортування сировини: брухт оцинковки не слід змішувати з іншими металевими відходами: «чистими», лудженими тощо.

Що стосується оцинкованого ділового брухту, то з ним, яка правило, теж не виникає складнощів. Досить знати, що діловий лом оцинковки (уживаний оцинкований металопрокат) буде коштувати дорожче, ніж звичайний діловий метал. До найпоширенішої категорії ділового оцинкованого брухту відносять вироби з листового прокату (покрівля, паркан тощо). Уживаний сталевий оцинкований профлист також вважається діловим брухтом, а от балки, швелери і куточків з відповідного матеріалу зустрічаються доволі рідко.