У світі зменшується попит на сталь — Worldsteel

Випуск сталі


Глобальний попит на сталь зростає у короткостроковій перспективі, але в майбутньому він може різко скоротитися. Про це заявив голова асоціації World Steel Association (WSA) Андре Йохан-Петер Гердау, виступаючи на щорічному конгресі Бразильського інституту стали.

«Сьогодні попит на сталь знаходиться у переломній точці, за якою може початися падіння», — відзначив очільник асоціації. За його словами, попит на сталь зіштовхується з новими проблемами: зменшенням та старінням населення у країнах, що розвиваються, і зростаючим розривом у доходах. Екологічні проблеми також впливають на світову сталеливарну галузь, тому її сталий розвиток у найближчому майбутньому буде найліпшою стратегією.

Світовий попит на сталь як і раніше сконцентрований у Китаї, який зосередив у себе майже 50% всього виробництва сталі. Але очікується, що ринок сталі в Китаї цьогоріч зросте лише на 1% — до 843,3 млн тонн, в той час як обсяг виробництва сягне 930 млн тонн. Політична невизначеність вказує на ризики зниження цін за межами Китаю: в той час як попит на сталь у розвинених країнах знижується, країни, що розвиваються мають позитивний, але змішаний прогноз попиту, відзначив голова Worldsteel.

За таким сценарієм в асоціації очікують, що Індія вже цього року обжене США і стане другим за величиною споживачем сталі у світі. У 2020-му році WSA прогнозує споживання сталі в Індії на рівні 110 млн тонн, в США — 101 млн тонн і в Японії — 64 млн тонн.