Росія ввела квоти на імпорт прокату з України

Євразійська економічна комісія

Євразійська економічна комісія з 1 грудня вводить квоти на імпорт гарячекатаного прокату з України та Південної Кореї. Таке рішення комісія прийняла за підсумками захисного розслідування, яке рік тому ініціювали компанії «Северсталь», НЛМК і ММК .

Відтак квоти діятимуть рік і становитимуть 1,328 млн тонн прокату, які можна буде поставляти до Євразійського економічного союзу без додаткових платежів. Усі поставки, що перевищуватимуть цей обсяг, будуть обкладатися 20%-им збором від митної вартості.

«Спеціальна захисна міра не розповсюджуватиметься на гарячекатаний прокат з країн, що розвиваються або найменш розвинених країн-користувачів єдиної системи тарифних преференцій ЄАЕС, крім Республіки Корея, а також з держав СНД, крім України», — йдеться у повідомленні ЄЕК.

Однак рішення, прийняте комісією, представники російських металургійних компаній вважають недостатнім. «Квота, встановлена ​​в такому обсязі, не становитиме жодних перешкод для імпорту, а тримісячна відстрочка з її введенням лише погіршить ситуацію на ринку», — відзначили у компанії «Северсталь».