Виробництво сталі в Китаї зростає за рахунок дрібних заводів

Виробництво сталі Китай

Як повідомляє агентство Reuters, невеликі сталеливарні заводи в Китаї користуються лазівками в законодавстві, щоб збільшити власне виробництво сталі та випередити, таких чином, більших конкурентів.

Річ у тім, що великий сталеливарний сектор відіграє ключову роль у війні країни із забрудненням. Зазвичай, якість повітря у великих містах-виробниках сталі, таких як Таншань і Ханьдань, входить до числа найтоксичніших. Нагадаємо, що жорсткіші закони про охорону навколишнього середовища та закриттю неякісних потужностей були покликані не лише скоротити смог. Додатково вони мали збільшити частку законослухняних, але збиткових державних фірм, витіснивши з ринку дрібних та безвідповідальних конкурентів. Однак нерівне правозастосування дозволило дрібним галузевим компаніям перемогти більших конкурентів та збільшити власне виробництво, наголошують чиновники Міністерства промисловості та навколишнього середовища КНР.

Китайська асоціація заліза і сталі (CISA) вважає своїх менших конкурентів основною причиною рекордного зростання виробництва сталі у першій половині цього року, що також призвело до зростання цін на залізну руду.

«Ми не повинні допускати, щоб підприємства з низьким рівнем захисту навколишнього середовища … конкурували з підприємствами, які вклали значні кошти», — підкреслив Лю Бінджанг, високопоставлений представник Міністерства охорони навколишнього середовища.

За його словами, великі підприємства зараз платять майже 300 юанів (43,63 дол.) за тонну, щоб дотримуватися природоохоронних вимог, тоді як для дрібних виробників ця цифра менше, ніж вдесятеро (20 юанів). Таким чином, згідно з оцінками Reuters, різниця між загальними витратами на боротьбу із забрудненням повітря у великих та малих підприємств перевищує 7%.

За даними CISA, ця різниця допомогла дрібним компаніям збільшити виробництво майже на 25% за перші п’ять місяців поточного року проти 6,2% у великих меткомбінатів.