Eurofer сподівається на стабілізацію ринку сталі до кінця року

Споживання сталі в ЄС у першому кварталі поточного року скоротилося на 2,5% у річному обчисленні, повідомляє Європейська асоціація виробників сталі (Eurofer).

«Негативна тенденція стала наслідком триваючого спаду у виробничому секторі ЄС через ослаблення експорту та інвестицій. Прогнозовані показники сигналізують про стабілізацію на низькому рівні в кінці цього року, але не про підйом», — йдеться в релізі.

За підрахунками асоціації, у першому кварталі 2019-го року споживання сталі в Європейському Союзі скоротилося на 2,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, сягнувши позначки 42,6 млн тонн.

Найбільше постраждали європейські виробники, які на 4% скоротили поставки сировини на внутрішній ринок, а дефіцит складських запасів лише погіршив негативну тенденцію. Водночас імпорт сталі з інших країн скоротився лише на 1% — до 10 млн тонн.

Асоціація відзначає особливо руйнівний вплив європейський ринок сталі з боку Туреччини та Китаю. Найбільше це відчули сектори плоского прокату з покриттям для автомобільної промисловості, арматура та катанка. Eurofer прогнозує, що до кінця року реальне споживання сталі стабілізується на торішньому рівні і знизиться лише на 0,4%.