Металурги України занепокоєні подорожчанням електроенергії

Здорожчання електроенергії для промислових споживачів у новій моделі ринку може стати критичним для української металургії. Про це йдеться у листі об’єднання підприємств «Укрметалургпром», адресованому прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, віце-прем’єру Володимиру Кістіону та міністру енергетики і вугільної промисловості Ігорю Насалику.

Голова об’єднання Олександр Каленков від імені металургів України ще раз підтвердив підтримку реформи ринку електроенергії, звернувши увагу на низку питань, критичних для підприємств галузі. Насамперед на те, що кінцевий тариф для підприємств галузі зріс вище очікуваного рівня, хоча ціна на виробництво електроенергії, яка формується на ринку «на добу вперед», не збільшилася.

Основними причинами подорожчання металурги називають суттєве зростання тарифу НЕК «Укренерго» на передачу по магістральних лініях та відсутність доступу НАЕК «Енергоатом» до аукціонів з продажу електроенергії.

«У поточних умовах глобального зниження цін на металопродукцію та постійного зростання конкуренції на цільових ринках збуту, значне зростання кінцевої вартості електроенергії може негативно вплинути на економіку підприємств металургійної галузі України та створює ризики для експорту металопродукції», підкреслили в «Укрметаллургпром». Саме тому представники об’єднання пропонують терміново організувати зустріч за участю профільного міністерства, регулятора та споживачів, яка допоможе знизити тарифи «Укренерго» для промисловості.

«Це можна зробити кількома способами: актуалізувавши обсяги виробництва відновлювальної енергії, або ж забезпечивши промисловість енергією, яку виробляє НАЕК «Енергоатом», — вважають в «Укрметаллургпром». У разі актуалізації обсягів, розмір тарифу можна знизити на 26% або до 230 грн/МВт-год (встановлений з 01.08.2019 рівень — 312 грн. / МВт-год), у разі покладання обов’язків на гарантованого покупця, потенціал зниження тарифу може сягнути 66 %.

На думку представників металургійної галузі, реалізація цих способів дозволить втримати вартість електроенергії для промисловості на допустимому рівні, який не перевищує 10%-го зростання, і забезпечить безперервну роботу всієї промисловості країни.