Китай посилить контроль за викидами на меткомбінатах

Забруднення повітря

Цьогоріч Китай продовжить обмежувати виробництво у важкій промисловості та посилить оцінку викидів на сталеливарних заводах. Про це повідомив представник міністерства охорони навколишнього середовища.

З огляду на зростаюче невдоволення, викликане великомасштабними зупинками промислових підприємств, Пекін пообіцяв прийняти ефективніші заходи в ході своєї екологічної кампанії. Так, в залежності від об’єму викидів, влада КНР планує вводити різні рівні скорочення виробництва для компаній.

«Сталеливарна промисловість залишається основним джерелом забруднення повітря, попри зниження рівня викидів та виробничі обмеження … Тож цього року не буде заводів, які уникнуть санкцій», — повідомив голова департаменту атмосферного довкілля Міністерства екології та навколишнього середовища КНР. Також чиновник додав, що міністерство залучить промислові асоціації до проведення об’єктивної оцінки, щоб уникнути шахрайства з боку меткомбінатів.

«Ми винесемо суворе покарання заводам, які приховують обсяг викидів, і введемо для них найвищий рівень виробничих обмежень», — розповів очільник департаменту.

Відомо, що інвестиційні та експлуатаційні витрати на скорочення викидів варіюються від менш ніж 20 юанів до 270 юанів за тонну в сталеливарному виробництві.