Денис Морозов: «Молдавський метзавод вів переговори про постачання українського брухту»

Директор з економіки та фінансів компанії "Інтерпайп"

Представники Молдавського металургійного заводу (ММЗ) вели переговори з українськими компаніями про відновлення поставок металобрухту. Про це повідомив директор з економіки та фінансів корпорації «Інтерпайп» Денис Морозов.

«У квітні — травні поточного року експорту брухту не було, але я точно знаю, що їх представники приїжджали в Україну та вели відповідні переговори. На жаль, ризики відновлення поставок є. Особливо актуальним це питання буде у грудні, січні, лютому та березні, коли збір брухту в Україні падає», — повідомив головний економіст компанії.

Нагадаємо, що санкції проти ММЗ Україна ввела влітку минулого року. Однак в кінці березня 2019-го Рада національної безпеки та оборони скасувала своє рішення. Після цього представники Молдавського металургійного заводу заявляли про намір повернути колишні позиції на українському ринку сталі.

Цікаво, що Україна зняла імпортні санкції з ММЗ, однак експортне мито на металобрухт продовжує діяти. Це призвело до того, що ціна на сировину підвищилася, а її закупівлі стали невигідними. З цієї причин металобрухт почали привозити з інших країн, в тому числі з Румунії та Молдови