У Росії введуть квоти на експорт брухту

Металобрухт

Росія планує обмежити експортні поставки металобрухту. Відповідне рішення прийняли на нараді з регулювання порядку продажу брухту чорних і кольорових металів для потреб промисловості, яка пройшла 10 червня. Спочатку квоти на піврічний термін (з 1 липня по 31 грудня поточного року) планують ввести у Північно-Західному, Південному та Далекосхідному регіонах РФ. Надалі їхнє подовження залежатиме від зовнішньоторговельних контрактів.

Нагадаємо, у минулому році експорт сталевого брухту з Росії склав близько 5,5 млн тонн. За даними ЗМІ, відвантаження з Північно-Західного регіону сягнули 1,973 млн тонн, з Південного регіону — 652 тис. тонн, з Далекосхідного регіону — 872 тис. тонн. «З введенням квот на експорт, загальна цифра має скоротитися орієнтовно на 1,5 — 2 млн тонн», — прокоментував один з учасників ринку.

Ініціатором заборони або обмеження експорту сталевого брухту з Росії став «Фонд розвитку трубної промисловості», аргументувавши свою позицію тим, що зменшення експорту лому дозволить наростити обсяги виплавки сталі в країні.