«Укрзалізниця» хоче відправити на металобрухт майже половину своєї інфраструктури

Андрій Рязанцев

За висновками аналітичного дослідження, збиткова інфраструктура акціонерного товариства «Укрзалізниці» сьогодні складає 45,7% ділянок і сукупно виконує лише 2,1% тоннокілометрової роботи. За неї «Укрзалізниця» отримує лише 543 млн грн прибутків, тоді як видатки на її утримання становлять понад 7,8 млрд грн. Про це повідомив директор з економіки та фінансів компанії Андрій Рязанцев.

«Окрім інформації про експлуатаційні показники роботи галузі, в опублікованому звіті є статистика про доходи, витрати та фінансовий результат від вантажних перевезень. Вона дозволяє візуально оцінити обсяг та розташування збиткової інфраструктури, яка створює додаткове фінансове навантаження на галузь та рано чи пізно припинить функціонувати без співфінансування з боку держави чи місцевої влади», — пояснив головний економіст товариства.

За його словами, «Укрзалізниця» систематично публікує у відкритому доступі аналітичні матеріали щодо фінансово-економічної ефективності компанії та завжди готова обговорювати свої рішення із громадськістю.

«Ми аргументуємо свою позицію і мусимо спільно з органами влади вирішити питання збиткової інфраструктури якнайшвидше, оскільки утримувати її власним коштом перевізник не в змозі. Крім того, вивільнені ресурси можна спрямувати на розвиток компанії, у першу чергу на мотивацію праці залізничників», — резюмував він.