Металурги закликали «Укрзалізницю» скоригувати умови поставок брухту

Укрзалізниця брухт

Наприкінці квітня — початку травня акціонерне товариство «Укрзалізниця» (УЗ) виставило на продаж нові партії брухту чорних металів, зберігши колишні умови тендерів. Зокрема, вони не передбачають відповідальності УЗ за фізичне надання брухту, його доступність для покупців, а також збереження та відвантаження, повідомили в об’єднанні підприємств «Укрметалургпром».

«На початку травня відвантаження брухту переможцям березневих аукціонів так і не розпочалася. Відомо, що переможець одного з тендерів вніс повну передплату в розмірі сотень мільйонів гривень за металобрухт, проте минуло вже півтора місяця, а про відвантаження сировини навіть не йдеться», — відзначили представники об’єднання.

Металурги розкритикували і рішення УЗ продавати сировину різних видів одним лотом. «Це вводить покупців в оману, оскільки різні види брухту передбачають різні методи переробки. Реалізація лотів, що складаються зі змішаних видів брухту, нагадує радянський принцип торгівлі».

Нагадаємо, що раніше об’єднання підприємств «Укрметалургпром» вже закликало «Укрзалізницю» переглянути умови продажу металобрухту, а також вказувало на хибність принципу відвантаження сировини на умовах EXW. Проте «Укрзалізниця» продовжує і надалі ігнорувати пропозиції учасників ринку.