Етапи переробки алюмінієвих бляшанок

Переробка алюмінієвих бляшанок

Переробка алюмінію сьогодні вважається одним із кращих прикладів безвідходного виробництва. Важливу роль у цьому процесі відіграє утилізація алюмінієвих бляшанок, загальна кількість яких нині сягає 350 мільярдів. Щотижня у світі випивають близько 6 мільярдів бляшанок газованих напоїв і приблизно 70% від цієї кількості потрапляє на переробку. За рік одну таку бляшанку можна переробити до 8 разів, що робить процес утилізації алюмінію надзвичайно вигідним з економічної точки зору.

Отож, як відбувається процес переробки алюмінієвих бляшанок? На першому етапі їх ретельно відсортовують і спресовують у брикети по 65 тис. штук. Такі брикети дуже зручні у транспортуванні, але перед переплавкою їх необхідно подрібнити. У зв’язку з цим брикети завантажують на конвеєр, який транспортує їх до потужного подрібнювача (шредера), ефективність роботи якого сягає 300 кілограмів за годину. На виході зі шредера подрібнені бляшанки потрапляють до оптичного сортувальника, який зі швидкістю 3 метри в секунду фільтрує сировину. Після цього з утвореної алюмінієвої крихти потужним струменем повітря здувають пластик і скло, а магнітом збирають усі металеві домішки.

Далі починаєтсья етап делакування. Справа в тому, що алюмінієва крихта часто забруднена лаком та фарбами, тому для очистки її нагрівають до температури 550 градусів по Цельсію. При цьому лаки і фарби не витримують сильного нагрівання і починають випаровуватися. Далі очищену алюмінієву крихту відправляють на переплавку, останню стадію переробки. Для цього кілька печей, розігрівають до температури 730 градусів. Дві таких печі в змозі переробити до 100 тонн алюмінію за зміну. Проблема полягає в тому, що розплавлений алюміній взаємодіє із киснем, утворюючи на поверхні розплаву оксидну плівку. Це небажаний продукт переробки, тому його акуратно згрібають із поверхні металу величезною механізованої лопатою.

Очистивши сировину від шлаку, метал подають на ділянку розливу. На цьому етапі річка розплавленого алюмінію падає вниз в отвір печі розміром із двоповерховий автобус і вже звідти потрапляє у форми. В результаті утворюються три вертикальних зливки алюмінію, довжина яких сягає 10 метрів, а вага — 27 тонн. Фактично, один такий зливок дорівнює півтора мільйонам використаних алюмінієвих бляшанок.