Китай готує нову програму реструктуризації металургійної галузі

Китай готує нову програму реструктуризації металургійної галузі

Уряд Китаю готує новий план реструктуризації металургійної галузі, який буде спрямований на підвищення її ефективності та конкурентоспроможності на світовому рівні. Відомо, що влада КНР найближчим часом планує прибрати перешкоди, які заважають злиттю і поглинанню металургійних компаній. Зокрема, будуть заохочуватися об’єднання метпідприємств з різних провінцій і навіть різних форм власності.

Як відзначає заступник голови національної металургійної асоціації CISA Лі Сіньчуан, конкурентоспроможність великих китайських компаній нижча, ніж у провідних міжнародних груп, тому консолідація покликана розв’язати цю проблему, а також вивести з ринку надлишкові потужності.

Нагадаємо, три роки тому уряд КНР поставив завдання до 2025-го року довести частку десяти найбільших металургійних компаній у національному виробництві сталі до 60-70%. У минулому році цей показник становив менше ніж 35%, але при цьому китайські металурги отримали рекордний у своїй історії прибуток — 470,4 млрд юанів (близько $70 млрд).