Промвиробництво в Україні зросло вперше за чотири місяці

Промвиробництво України зросло вперше за чотири місяці

За підсумками минулого місяця, промислове виробництво в Україні зросло на 2,1% у порівнянні з березнем 2018-го року (з корекцією на ефект календарних днів — на 2,7%). Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

У відомстві відзначили, що відносно лютневих показників вітчизняне промвиробництво зросло на 12%, однак з урахуванням сезонного фактора — на 2,4%. Загалом, за підсумками перших трьох місяців 2019-го року, падіння промвиробництва в Україні сповільнилося до 0,9%, тоді як у січні — лютому воно сягало 2,5%,.

Згідно з даними Держстату, зростання було зафіксоване у переробній (+5%) та у видобувній промисловості й розробці кар’єрів (+1,8%). Водночас у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря темпи росту зменшилися на 8,1%, що може бути пов’язане із теплою погодою.

Нагадаємо, у 2018-му році промислове виробництво в Україні зросло на 1,1% у порівнянні з 2017-им роком. За минулий рік переробна промисловість зросла на 0,2%, добувна промисловість та розроблення кар’єрів — на 2,1%, постачання електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря — на 2,8