Довгостроковий попит на сталь у світі зросте на 1%

Head of Worldsteel

Глобальний попит на сталь зросте на 1% у довгостроковій перспективі. Про це повідомляє видання S&P Global Platts, цитуючи слова генерального директора World Steel Association (Worldsteel) Едвіна Бассона.

«Сьогодні ринок сталі лишається доволі стійким, тому ми не бачимо особливих змін поточного рівня попиту у 1,7 млрд тонн щороку. Збільшення попиту на сировину ми спостерігаємо лише у країнах, що розвиваються, — заявив очільник асоціації. Також Едвін Бассон відзначив, що повільне і стійке зростання попиту збільшить рівень споживання сталі до 2 млрд тонн у найближчі 20 років.

Нагадаємо, цього тижня World Steel Association спрогнозувала зростання попиту на сталь у 2019-му році на 1,3% — до 1,7 млрд тонн. У наступному році цей показник зменшиться до 1%, у зв’язку із прогнозованим зниженням попиту в Китаї.

На думку голови Worldsteel, китайський попит вже досяг піку, тому не варто очікувати його різкого зростання. Однак Пекін і надалі лишатиметься стабільним експортером сировини, який постачатиме на зовнішні ринки близько 60-80 млн тонн сталеливарної продукції щороку. Натомість в Індії експерти Worldsteel прогнозують «стрімке» зростання попиту на сталь — до 7% протягом 2019 — 2020 років.