Очільник «Укрметалургпром» назвав головні ризики для української металургії

Президент "Укрметалургпром" Олександр Каленков

Президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков назвав головні ризики для вітчизняної металургійної промисловості у 2019-му році.

«Основними внутрішніми та зовнішніми ризиками для металургів залишаються протекціоністська політика інших країн, збільшення собівартості виробництва через зростання тарифів державних монополій, відтік робочих рук за кордон, закриття деяких ринків збуту української металургійної продукції, забезпечення підприємств сировиною і вивезення готової продукції», — заявив очільник об’єднання в інтерв’ю інформаційному агентству «Українські Новини».

При цьому він підкреслив, що кон’юнктура зовнішніх ринків залишається вкрай нестабільною. «Річ у тім, що у всіх країнах, які мають свою розвинену металургію, мінімум половина поставок припадає на внутрішній ринок. Тому, коли на світових ринках ціна падає, у них завжди є можливість переорієнтуватися на свій, домашній, ринок. Для цього вводяться захисні заходи, обмежується імпорт і вакуум, який утворюється, заповнюється металопродукцією вітчизняного виробника. У нас такої можливості немає, оскільки внутрішній ринок використовує менш як 20% металопродукції, що виробляється вітчизняними підприємствами «, — пояснив він.

Олександр Каленков також зазначив, що ймовірність зростання споживання української металопродукції всередині країни існує, але для її реалізації потрібні продумані зусилля як з боку реального сектора економіки, так і з боку держави. Том саме сьогодні, на його думку, українські металурги найбільше потребують розвитку внутрішнього ринку.

Нагадаємо, що у минулому році українські металурги збільшили виробництво сталі на 1% — до 21,1 млн тонн. Виробництво чавуну збільшилася на 5% — до 20,56 млн тонн, а прокату на 3% — до 18,36 млн тонн.