Як габарити та вміст нікелю впливають на вартість брухту нержавійки?

Нержавіюча сталь

Нержавійкою називають різновид легованої сталі, яка має унікальні експлуатаційні та технічні характеристики. Її найбільшою перевагою є підвищена стійкість до корозії, завдяки чому вона активно використовується у багатьох галузях промисловості, зокрема при будівництві об’єктів, які вимагають від матеріалу високої надійності, довговічності, екологічності та зносостійкості.

Сьогодні розрізняють три основних типи нержавіючої сталі: жароміцні (мають високу міцність навіть при високих температурах); жаростійкі (в умовах підвищеної температури мають високі показники стійкості до корозії); корозійностійкі (витримують вплив корозії у простих промислових умовах).

Кінцева вартість брухту нержавійки залежить від багатьох факторів, проте чи не найважливішими є відсутність у ньому домішок сторонніх металів та низький відсоток засмічення (на рівні 1%). Також враховуються кількість нікелю у структурі металу і його габарити. Якщо нержавіюча сталь містить у своєму складі близько 10% нікелю (в діапазоні 9,8% — 12,0%), такий брухт цінується найвище. До цієї категорії відносять вироби харчової промисловості, які відслужили свій термін. Щодо брухту нержавійки із середнім вмістом нікелю (9%), то найчастіше він утворюється у ході демонтажу різноманітного промислового устаткування, а також деяких побутових предметів. Нержавіюча сталь з низьким вмістом нікелю (8%) теж має промислове походження. Зазвичай, це великогабаритні агрегати, на кшталт гідравлічних пресів або турбін.

Нерідко у процесі обробки деталей з нержавіючої сталі утворюється стружка, яка також є цінним вторинним ресурсом. В пунктах прийому металобрухту вимагають, щоб вона була чистою та сухою, без вмісту сторонніх домішок та низьким (5%) рівнем засмічення. Варто памятати, що стружка з нержавіючої сталі не класифікується за вмістом нікелю і приймається за єдиною ціною.

Оскільки в процесі переробки виробів з нержавійки можуть утворюватися шматки різного розміру, габарити такого брухту відіграють істотну роль у ціноутворенні. «Габаритним» називають брухт нержавійки, шматки якого вписуються у розміри 1500 х 500 х 500 мм, а маса не перевищує 500 кг. Такий лом набагато легше піддається переробці й до того ж простіший у транспортуванні, тому і цінується найвище. «Негабаритним», у свою чергу, називають лом, який перевищує зазначені показники або важить понад 500 кг. Ціна такого брухту, незалежно від типу або кількості нікелю в структурі, буде приблизно на 10% нижчою.