На світовому ринку міді зафіксований дефіцит у 380 тис. тонн

Видобуток міді

За даними International Copper Study Group (ICSG), у 2018 році на світовому ринку рафінованої міді спостерігався дефіцит у розмірі 380 тис. тонн. Цікаво, що нестача міді була зафіксована на фоні збільшення виробництва металу (+1,5% у порівнянні з минулим роком) та видобутку міді в концентраті — на 2,3%.

Зростанню глобального попиту на мідь посприяв Китай, який у минулому році збільшив видиме споживання металу на 5%, а імпорт — на 20%. Це відбулося внаслідок введення обмежень і заборон на ввезення низькоякісного брухту, який містив мідь.

Втім, експерти впевнені, що у найближчому майбутньому глобальний ринок міді стане збалансованішим. Так, за даними дослідження Fitch Ratings та CRU, високі ціни на метал у 2017-2018 роках сприяли появі нових проектів із розширення потужностей з видобутку мідної руди. Завдяки цьому обсяг виробництва міді в концентраті до 2022 році збільшиться більше, ніж на 1 млн тонн на рік. Також до кінця наступного десятиліття може початися експлуатація ряду нових родовищ в Чилі, Австралії та африканських країнах.

Однак фахівці Fitch Ratings та CRU попереджають, що інвестиції у видобуток міді слід збільшувати, інакше через 15 років галузь може зіткнутися із ще більшим дефіцитом пропозиції.