«Діловий» брухт: поняття і особливості класифікації

Прийом "ділового" брухту

Металобрухт поділяють на безліч видів та груп, але існує певна категорія, яка заслуговує особливої уваги. Мова йде про «діловий» брухт. «Діловим» брухтом ще називають різні будівельні матеріали, предмети побуту та інші металеві вироби, які опинилися в пункті прийому вторинної сировини, але при цьому придатні для подальшого використання. На відміну від решти металобрухту, такі вироби не потребують переробки, а використовуються знову, без переплавки у щось нове.

До ділового брухту відносять чимало матеріалів, які були у вжитку, але ще придатні до застосування: старі труби, залишки металокаркасів, опори для швейних машинок, ланцюги, батареї, арматура, балки, старі чавунні ванни, куточки, сантехнічні комплекти. В категорію «ділового» також потрапляють вироби, які з певних причин не підійшли одному підприємству, однак придатні для використання в іншому місці, наприклад, браковані предмети. Відзначимо, що на сучасному ринку «діловим» брухтом називають виключно уживаний металопрокат, отриманий після демонтажу металоконструкцій.

У пунктах прийому до «ділового» брухту, як і до решти видів лому, пред’являють серйозні вимоги (наявність блиску, кольору, відсутність іржі, робочий стан виробу, відсутність подряпин) без дотримання яких вироби просто можуть не прийняти, або ж прийняти за заниженою вартістю. Слід наголосити, що найпоширенішою причиною для зниження вартості брухту в пункті прийому є наявність іржі. Часто «діловий» брухт плутають із залежаним металопрокатом, проте ці поняття не тотожні. Головна різниця полягає в тому, що залежаний металопрокат, у результаті неправильного зберігання, втратив низку своїх корисних функцій. До цієї категорії можна віднести залежані труби, металеву тару, залишки виробництва тощо.

На ціну «ділового» брухту впливають кілька складових. По-перше, враховується зовнішній вигляд виробу (відсутність іржі, подряпин, наявність блиску і приварок). По-друге, обсяг партії, яка здається в пункт прийому. По-третє, перевіряється робочий стан виробу та можливість його подальшого застосування. Якщо ж ви вирішили здати в пункт прийому металобрухту уживані металопрокатні вироби, памятайте, що їхня кінцева вартість може суттєво різнитися. В першу чергу вона залежатиме від виду та рідкості виробів, а також затребуваності тієї чи іншої позиції на ринку вживаного металопрокату.