Особливості прийому брухту свинцю

Прийом брухту свинцю

Практично всі компанії, які здійснюють операції з ломом чорних і кольорових металів, приймають свинець у якості брухту, оскільки його утилізація та переробка мають важливе значення для екології. За своєю природою свинець — важкий метал, який легко утворює отруйні з’єднання і може завдати серйозної шкоди навколишньому середовищу і, в першу чергу, здоров’ю людей. Через це він практично не використовується в побуті. Водночас, завдяки легкому процесу обробки та дешевизні, свинець незамінний у виробництві. Свинцеві сплави широко застосовують у медицині, автомобілебудуванні, акумуляторній та кабельній промисловості, а також у таких специфічних областях як радіаційна, ядерна й атомна.

Брухт свинцю є четвертим за популярністю металом, який здають у вигляді лому. Зазвичай — це оболонки від силових кабелів, пластини від автомобільних акумуляторів, бабіти, переплавлений свинець, електролізні ванни, свинцеві камери та відходи виробництва. Розрізняють високолеговані та низьколеговані сплави свинцю. Різниця між ними полягає у кількості легуючих елементів у складі. Високолеговані сплави служать для збільшення міцності, жорсткості та гнучкості металу, тому містять чималий відсоток (до 90%) інших елементів: міді, олова, кадмію та сурми. У низьколегованих сплавах, навпаки, вміст сторонніх домішок незначний, проте цього достатньо, щоб підвищити корозійну стійкість свинцю і суттєво збільшити його межу повзучості та тривалу міцність.

Токсичність свинцю вимагає певної обережності при його прийманні, зберіганні та переробці. Саме тому в пунктах прийому металобрухту існує низка правил і норм, які стосуються саме цього металу. По-перше, лом свинцю та його відходи приймають партіями, кожна з яких має складатися із металу одного класу, групи або марки. По-друге, класифікацію брухту свинцю проводять за зовнішніми ознаками, маркуванням деталей або спектральними методами хімічного аналізу. По-третє, якщо в партії брухту розсипу виявиться більш як 5% пакетованої сировини, вся партія буде прийматися, як розсип. Нарешті, свинцевий металобрухт приймають за масою нетто, без врахування ваги тари і засміченості.

Також існують види брухту свинцю, з якими слід бути особливо обережними. Це свинцеві пластини, що використовувалися як захисні екрани від рентгенівського випромінювання; списана військова техніка; старі акумулятори та батарейки; лом з атомних установок.