Україна зняла санкції з Молдовського металургійного заводу

Молдовський металургійний завод

Україна зняла санкції з Молдовського металургійного заводу (ММЗ), розташованого у Придністров’ї. Про це йдеться в доповненнях до указу Президента № 82 від 19 березня. Офіційно ММЗ належить уряду Придністровської Модавської Республіки, однак фактично його контролює російська група «Металоінвест» російського олігарха Алішера Усманова. Зі свого боку, у російському металургійному холдингу свою причетність до заводу спростовують.

Нагадаємо, Молдовський металургійний завод був внесений до списку санкцій 21 червня 2018 року. До введення обмежень підприємство було найбільшим експортером українського брухту чорних металів (близько 80%). Втім вже восени минулого року в ЗМІ з’явилася інформація про часткове відновлення поставок українського брухту на ММЗ. Усе через привабливу ціну з боку придністровських металургів, які використовують у роботі дешеву електроенергію.

Окрім Молдовського металургійного заводу, до списку санкцій потрапила російська компанія «Северсталь». З 2006-го по 2017-ий рік вона володіла українським заводом «Дніпрометиз». У 2017 році «Дніпрометиз» був проданий компаніям групи ТАС українського бізнесмена Сергія Тігіпка.