Обладнання для прийому та сортування металобрухту

Плазмова різка

Обробка металобрухту є важливою частиною процесу прийому кольорових та чорних металів. Часто вона починається ще на території замовника і складається переважно з демонтажу старих металоконструкцій. У цьому випадку незамінним помічником стає кран-маніпулятор, який дозволяє швидко та якісно перенести метал з одного місця на інше. До слова, кількість лому при цьому взагалі не має значення — кран-маніпулятор може працювати навіть з дуже великими об’ємами сировини.

Ще один важливий момент — наявність транспорту. Компанія, яка займається прийомом металобрухту, повинна мати у своєму автопарку достатньо вантажопідйомних автомобілів. Як правило це фури, вони відмінно перевозять метал і здатні вмістити чималу його кількість.

Що стосується порізки металобрухту, то її проводять різними способами — від давно відомої та поширеної газорізки до сучасних інструментів для подрібнення металобрухту, так званих шредерів. Кожен із методів має свої плюси та мінуси — різну мобільність, вагу, енергоємність тощо. Газорізка користується великою популярністю через дешевизну та високу мобільність, її можна використовувати у багатьох видах роботи з металобрухтом. Крім того, цей вид обробки досить відомий, що значно спрощує пошук кваліфікованих працівників, які вміють працювати з обладнанням. Втім, попри популярність, газорізальний метод обробки металу поступово витісняють інші способи.

Зрозуміло, що обладнання для металобрухту не обмежується лише інструментами для його порізки. Не менш важливе значення у підготовці металу до переплавки відіграє його сортування та пакування. Найчастіше сортування металу проводять за допомогою машин, які використовують магніти. Через різні магнітні властивості металів, цей метод дозволяє досить ефективно класифікувати металобрухт.

На етапі пакування сировини найчастіше використовують преси для пакетування, ущільнювачі тощо. Очевидно, що компактно спресовані пакети металу займають менше місця як на складі, так і в кузові вантажівки або вагоні. Слід мати на увазі, що більшість підприємств, які приймають металобрухт для переплавки, віддають перевагу пакетованому металу, оскільки він компактніший і зручніший для переробки.