Фахівці прогнозують зростання цін на чавун та брухт до кінця березня

Завантаження металобрухту

Згідно із прогнозами фахівців державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза» (УПЕ), у найближчі тижні ціни на чавун будуть поступово збільшуватися. Серед головних причин — помірне зростання попиту на сировину та здорожчання собівартості виробництва. З одного боку, багато виробників сьогодні працюють на межі рентабельності, тому поліпшення кон’юнктури ринку плоского прокату підштовхне їх до активнішого підвищення цін на чавун. З іншого — зростання котирувань буде стримуватися швидкою стабілізацією цін на металобрухт.

Варто відзначити, що минулого тижня на регіональних ринках сталевого брухту був зафіксований стрибок цін, Експерти УПЕ пов’язують його з активними закупівлями турецьких металургів.

«Дефіцит матеріалу та подорожчання металобрухту дозволили постачальникам чавуну з СНД підвищити ціни угод, — відзначив заступник директора УПЕ Юрій Добровольський. — Зокрема, активно укладалися угоди на ринку Туреччини, де покупці відчували гостру потребу в оперативній доставці сировини».

Тож у найближчі тижні, на фоні поповнення запасів турецькими металургами, ціни на металобрухт поступово зростатимуть. Втім, здорожчання сировини триватиме недовго і, за прогнозами фахівців УПЕ, зупиниться до кінця березня. А вже у квітні ціни на металобрухт підуть вниз через сезонне зростання пропозиції та ослаблення попиту на готовий прокат.