Верховна Рада підвищила експортне мито на металобрухт до 58 євро за тонну

Експорт металобрухту

У четвер 28 лютого Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект №9474, який передбачає підвищення експортних мит на металобрухт з 42 до 58 євро за тонну. Відомо, що новий «металургійний» закон підтримали 234 народних обранці, а діятиме він два роки.

«Це третій закон, який ми приймаємо. Два останніх спрацювали доволі ефективно: дефіцит сировини в країні вдалося знизити із 9% до 2%», — відзначив, представляючи документ, голова профільного парламентського комітету Віктор Галасюк. Водночас він підкреслив, що Україна вимушена піти на такий крок через стрімке зростання світових цін на брухт та торговельні війни між провідними металургійними державами. Також посадовець наголосив, що закон повністю відповідає нормам СОТ та угодам з ЄС і додатково принесе до українського бюджету 1,5 мільярда гривень.

Нагадаємо, що востаннє Верховна Рада збільшувала ставку експортного мита на брухт чорних металів у травні минулого року. Представники ЄС назвали це порушенням духу і букви Угоди про асоціацію.