У Чилі встановили рекорд з видобутку міді

Видобуток міді

Як повідомляє Чилійська державна комісія з міді (Cochilco), у 2018-му році в країні видобули близько 5,83 млн тонн міді, що на 6% більше, ніж роком раніше. Таким чином, чилійські компанії перевершили свій власний рекорд, досягнутий у 2017-му році (5,77 млн тонн). За даними комісії, понад 73% чилійської міді у минулому році отримали у вигляді концентрату, решта — 27% припала на катоди.

Чи не найголовнішу роль у досягненні рекордного показника відіграв рудник Escondida австралійської корпорації BHP. У минулому році з нього видобули 1,2 млн тонн міді. Це на третину більше, ніж у 2017-му році, коли підприємство простоювало кілька місяців через страйк. Водночас державна компанія Codelco виробила 1,7 млн тонн міді, що стало для неї найгіршим результатом за останні чотири роки.

На думку виконавчого віце-президента Cochilco Мануеля Хосе Фернандеса, виробництво міді в Чилі буде надалі збільшуватися і до 2025 року сягне 7 млн тонн. У 2019-му в комісії очікують зростання видобутку на Escondida, поліпшення показників Codelco, а також розширення потужностей на рудниках Spence і Sierra Gorda.

Окрім міді, у 2018-му році в Чилі видобули 60,7 тис. тонн молібдену, що на 3,4% менше, ніж у позаминулому році. Попри значне збільшення виробництва на руднику Las Pelambres компанії Antofagasta Minerals (+26%), загальний рівень видобутку молібдену в країні скоротився. Зокрема, Codelco видобула 24 тис. тонн металу, це найменше за останні п’ять років.