Fitch прогнозує стабільність для світової металургії

Fitch прогнозує стабільність для світової металургії

Рейтингове агентство Fitch позитивно оцінило перспективи світового сталеливарного сектора у 2019-му році, назвавши їх “стабільними”. Фахівці агентства вважають, що у поточному році обмеження китайського сталевого експорту, в поєднанні з нижчими витратами на виробництво, ймовірно призведе до падіння цін на сталь та, як наслідок, скорочення прибутків китайських сталеливарних компаній. Водночас у Fitch не очікують якогось різкого спаду цін на продукцію. За прогнозами аналітиків, сталевий експорт КНР лишиться на рівні 75 млн тонн на рік, а спреди по металу для китайських виробників знизяться на 5-8%.

Також в агентстві прогнозують стабільну рентабельність для американських сталеварів. Усе завдяки стійкому попиту, зниженню витрат на сировину і розширенню виробництва з доданою вартістю. Відзначили фахівці Fitch і позитивні наслідки протекціоністської політики Дональда Трампа для американських виробників плоского прокату.

Що стосується країн СНД і Бразилії — традиційних експортерів напівфабрикатів зі сталі, то на думку аналітиків, їм доведеться боротися за свою частку ринку, оскільки деякі азіатські країни знизили свою залежність від імпорту на тлі зменшення обсягів торгівлі.

У Fitch вважають, що доля індійських виробників сталі у 2019-му році багато в чому залежатиме від політики уряду. Насамперед мова йде про обмеження дешевого імпорту з Китаю, Південної Кореї та Японії. Щодо європейських сталеливарних компаній, то, за прогнозами агентства, у найближчому майбутньому вони зіштовхнуться зі зменшенням попиту на свою продукцію з боку автомобільного, будівельного і машинобудівного секторів.