Індія може підвищити імпортні мита на сталь

Tata Steel

Індійські сталеливарні компанії вимагають від уряду країни підвищити мита на імпорт сталі. Представники галузі та джерела в уряді заявляють, що через торговельні суперечки та уповільнення глобального економічного росту надлишкові запаси азіатської сталі заполонили індійський ринок. Як наслідок — дешевий імпорт призвів до падіння внутрішніх цін на сталь. Зокрема у жовтні минулого року вони знизилися більш ніж на 10%.

За останні кілька місяців найбільші сталеливарні компанії, серед яких Tata Steel Ltd, JSW Steel Ltd, державний концерн Steel of India, неодноразово зверталися до федерального міністерства, вимагаючи розв’язання цієї проблеми. Вони стверджували, що Китай, Японія, Південна Корея та В’єтнам насичують ринок країни різними сортами недорогої сталі та, як наслідок, крадуть частку ринку у місцевих виробників.

На думку спільного керуючого директора JSW Steel Seshagiri Rao, уряд мав би “забезпечити відповідний захист кордонів, щоб товари конкурентів не потрапляли в Індію і не завдавали шкоди місцевій сталеливарній промисловості”.

За даними уряду, імпорт сталі різних марок в Індію за період з квітня по грудень минулого року зріс приблизно на 8% у порівнянні з аналогічним періодом 2017-го. За той же період індійський експорт скоротився більш ніж на 17%. А все тому, що США, один з найбільших зовнішніх ринків, у минулому році ввели додаткові мита на сталь з ряду країн Азії, включаючи Індію.