У минулому році В’єтнам випередив Україну за обсягами виплавки сталі

Metal rolling

Як повідомляє Vietnam Steel Association (VSA), у 2018 році В’єтнам збільшив виплавку сталі на 14,9% — до 24,19 млн тонн, випередивши по цьому показнику Україну. Нагадаємо, що за підсумками минулого року вітчизняні метпідприємства скоротили сталеве виробництво на 1,5% — до 21,1 млн тонн, оновивши, таким чином, свій історичний мінімум.

Згідно з даними VSA, високі темпи зростання виробництва сталі у В’єтнамі насамперед пов’язані із запуском другої доменної печі на підприємстві Formosa Ha Tinh Steel Corp у травні минулого року. Це призвело до збільшення її потужностей вдвічі — до 7 млн тонн на рік. Також суттєво зросли й річні продажі металопродукції та в’єтнамський експорт сталі у порівнянні з 2017 роком — до 21,74 млн тонн (+20,9%) та 4,75 млн тонн (+26,6%) відповідно.

Очікується, що у поточному році В’єтнам продовжить нарощувати виробництво сталі завдяки введенню в дію нових виробничих потужностей. Зокрема Hoa Phat Group планує відкрити сталевий комплекс Hoa Phat Dung Quat, до складу якого увійдуть 4 доменні печі із загальною продуктивністю 5 млн тонн на рік.