Металурги закликають «Укрзалізницю» переглянути умови продажу брухту

Демонтаж техніки

Ціна партії брухту чорних металів, яку «Укрзалізниця» має намір реалізувати через систему ProZorro, значно перевищує її поточну ринкову вартість. Принаймні так вважають в об’єднанні підприємств «Укрметалургпром», наголошуючи, що за останні кілька місяців світові та вітчизняні розцінки на чормет помітно знизилися.

Також металургів неприємно здивувала зафіксована перевізником вартість брухту строком на шість місяців. На їхню думку, це суперечить сучасній практиці ціноутворення. «Заморожування ціни на ринку, де котирування протягом кварталу можуть коливатися в межах 15-20%, не вигідна ні продавцеві, ні покупцеві. Такий підхід варто замінити на більш гнучкий, прив’язаний безпосередньо до ринку», — йдеться в заяві об’єднання.

Крім того, фахівці “Укрметалургпром” звернули увагу на те, що умови тендеру містять приховані чинники, які можуть призвести до непрогнозованого збільшення витрат покупця металобрухту. Насамперед мова йде про відвантаження металобрухту за принципом EXW (склад продавця), згідно з яким покупець несе всі ризики, пов’язані з відвантаженням-навантаженням товару і його транспортуванням до місця призначення.

Учасники об’єднання відзначають, що разом із посиленням протекціоністської позиції багатьох країн, зросла і конкуренція на міжнародному ринку сталі. Через це купівля вторинної сировини за завищеними цінами автоматично призведе до суттєвого підвищення собівартості готової продукції. А це може негативно позначитися як на металургійній галузі, так і на економіці країни в цілому.