Укрзалізниця» планує до кінця року продати металобрухту на 300 млн грн

Акціонерне товариство “Укрзалізниця” до кінця поточного року планує продати металобрухту на 300 млн грн. Про це повідомив директор з економіки та фінансів підприємства Андрій Рязанцев на конференції Українського логістичного альянсу.

Загальна вартість металобрухту, яким сьогодні володіє компанія, складає близько 2 млрд гривень. “Це найрізноманітніше майно, а не лише вагони, — відзначив посадовець. — Наприклад, старі рельси, які з часом стають непридатними і їх необхідно відправляти на металобрухт”.

Окрім цього, в “Укрзалізниці” підлягають списанню близько 16 тис. вагонів. ”Це вагони, які вже ніхто не використовує. Ми хотіли їх списати в цьому році, але не змогли цього зробити через порядок розпорядження … Зараз наглядова рада “Укрзалізниці” затвердила остаточні документи, і процес має зрушити з місця”, — впевнений директор з економіки та фінансів компанії.

За словами Рязанцева, процедура перекваліфікації непридатного вагона у металобрухт доволі тривала. “Навіть якщо від вагона лишилася одна балка, УЗ обов’язково повинна продати його як вагон. І лише після того як його ніхто не купить, вагон можна перекваліфікувати та продати у якості металобрухту”, — пояснив представник компанії, додавши, що сьогодні “Укрзалізниці” навіть не вдалося списати “залишки” від старого Бескидського тунелю.