Президент УАВтормет: Українські меткомбінати подолали дефіцит металобрухту

Запаси брухту на українських металургійних комбінатах досягли 85 тис. тонн станом на 1 грудня поточного року, а отже ситуація із нестачею сировини вирішена. Принаймні так вважає президент Української асоціації вторинних металів (УАВтормет) Володимир Бублей.

“Якщо говорити про об’єми брухту всередині країни, то наші колеги-металурги мають бути задоволені, адже ми заготували сировини більше ніж у 2017 році. Звісно, різниця невелика, але зважаючи, що на металургійних комбінатах запаси брухту перевищили позначку у 85 тис. тонн, можна говорити про подолання дефіциту”, — відзначив очільник асоціації.

Втім експерт визнав, що нинішніх запасів металобрухту може не вистачити українським підприємствам на всю зиму, оскільки найбільші з них споживають від 50 до 60 тис. тонн сировини щомісяця. На його думку, збільшити запаси брухту металургам завадила відсутність достатнього обсягу вільних грошей (оборотних коштів) та проблеми з логістикою. Фахівець підкреслив, що внутрішня інфраструктура комбінатів, зазвичай, не готова приймати та обробляти підвищені сезонні обсяги металобрухту.

Нагадаємо, що за 11 місяців поточного року брухтовики заготували для потреб внутрішнього ринку 3034,4 тис. тонн сировини. При цьому сумарний обсяг заготовленого брухту склав 3354,4 тис. тонн, що на 393 тис. тонн менше ніж у минулому році.